Národopisný soubor a dětský národopisný soubor Vrčka

Z akcí

Informace a fotografie z proběhlých akcí.

Dětské soustředění, 4-8. 5. 2012 (Nížkovice)

Na začátku května jsme se s Relíčkem vypravili na dětské soustředění. Cílem naší cesty byla fara v Nížkovicích, která podle vyprávění pamětníků skrývala mnohá tajemství. Už při příjezdu bylo jasné, že nás brzy čeká nějaké pořádné dobrodružství. V kuchyni stála stará pec, jako stvořená pro Honzu z pohádky a veliká zahrada za domem přímo lákala k proběhnutí. Proto jsme nelenili a šli si ještě honem hrát a tancovat, než bude večer.
Hned další den, ještě před snídaní, jsme našli knížku s pověstmi ze Slavkova a okolí, mezi nimiž byla dokonce jedna, jejíž děj se odehrával docela blízko naší vesnice. Tato legenda se týkala velkého bílého vlka, který zbavil kraj zlého myslivce spolčeného s ďáblem. Příběh jsme si společně přečetli u snídaně …a brzy na to se objevila první zpráva od bílého vlka s prosbou o pomoc.
Během celého soustředění nám nechával různé stopy a nápovědy. A my, protože máme pro strach uděláno a síly za tři, poctivě jsme se každý den snažili všechno splnit, abychom dokázali svou odvahu a vytrvalost. Nakonec se nám společnými silami podařilo vyhnat zlomyslného bubáka, který se usadil v lese. Les zase mohl dál žít svým klidným životem a na nás za odměnu čekaly krásné dárky.

Fotografie: